Proč je oddlužení nejlepší cestou z dluhů?

O oddlužení se mluví stále častěji. Důvodem jsou hlavně četná pozitiva, která se k této možnosti vážou. Pokud vás zajímá, proč je to aktuálně nejlepší cesta z dluhů, můžeme to společně zjistit. Prvním důvodem je to, že nehraje roli, jak velké máte dluhy, nebo kolik jich máte. Minimum jsou dva závazky a dále už není rozhodující, u koho vznikly a jak jsou velké. Také nezapomeňme na to, že o oddlužení si může požádat každá fyzická osoba. Ta může tímto způsobem vyřešit jak dluhy osobní, tak v některých případech, za dodržení určitých podmínek, také dluhy které vzniknou v rámci podnikání.

Celý proces oddlužení trvá 5 let

Aby bylo vše co nejjednodušší, funguje celý proces tak, že své stávající dluhy hradíte po dobu celých 5 let. V případě splátkového kalendáře tak měsíčně platíte malou splátku. Stejně tak ale existuje možnost průběžně odprodat majetek a ze získaných peněz své závazky uhradit. Během celého procesu oddlužení jste navíc chráněni jak před věřiteli, tak i před exekutory. Díky tomu se není třeba obávat toho, že byste snad přišli o střechu nad hlavou. Jedinou povinností je tedy dodržovat postupné hrazení, ke kterému jste se zavázali u příslušného soudu.

U insolvence nemusíte hradit všechny vaše dluhy

Výše jsme se dotkli spíše obecných informací, o kterých ale musíme také říci, že jsou více než pozitivní. Tu hlavní výhodu, kterou insolvence přináší, si však povíme právě nyní. Je s ní spojeno pozitivum toho, že nejste nuceni uhradit všechny své vzniklé závazky. Stačí, když uhradíte jenom 30 % svých stávajících dluhů. Zbytek vám může být definitivně odpuštěn a vy přesto vyjdete s čistým štítem, bez obav z věřitelů, které jste měli. Pokud tedy máte dluhy velké, až neřešitelné, je tato metoda tou, která nezklame. A to právě pro toto pozitivum, které bývá tím hlavním důvodem, proč si žádost o osobní bankrot podat.