Kdy je oddlužení fyzické osoby správnou volbou?

Oddlužení fyzické osoby logicky vyhledává ten, kdo se dostává do takzvané dluhové pasti. Pojďme se společně podívat na to, kdy je tato cesta správnou volbou a kdy byste se na ní měli vydat i vy sami. V první řadě je třeba říci, že si můžete svou žádost podat už ve chvíli, kdy máte dva závazky, a oba jsou po splatnosti. To je totiž jediná podmínka, která se vašich konkrétních dluhů může týkat. Díky tomu lze vcelku jednoduše vyřešit i menší dluhy, které se mohou objevit třeba v souvislosti s tím, že nezvládáte platit své půjčky. Pokud dluhy nevznikly úmyslně, není na původ dluhů nijak výrazně hleděno.

Využít oddlužení fyzické osoby je dobré i u neřešitelných dluhů

Co jsou vlastně neřešitelné dluhy? Jedné se o takové závazky, o kterých můžeme říci, že jsou tak vysoké, že není ve vašich silách je standardní cestou zvládnout. A to s ohledem na váš aktuální plat a možnosti splácení. Právě v tu chvíli je oddlužení fyzické osoby nejlepší volbou, jelikož ne vždy musí vyžadovat uhrazení všech vašich závazků. Limitní sazbou je celkem 30 procent, což je výše dluhů, kterou jste povinni uhradit. Zbývajících sedmdesát tak může být definitivně odpuštěno. Vy tak z celého pětiletého období vyjdete s čistým štítem a logicky zvládnete i dluhy na první pohled neřešitelné.

Nejenom jednotlivec může oddlužení využít

Zajímavou možností v rámci eliminace dluhů je také to, že svou žádost nemusíte nutně podávat jenom sami za sebe. Pokud máte dluhy v rámci rodinného rozpočtu, umožní vám oddlužení jejich řešení společně s vaším manželem, nebo manželkou. V praxi jsou s touto žádostí spojená četná pozitiva, jako vyšší schvalovatelnost, stejně jako nižší administrativní nároky. I to je jeden z důvodů, proč je dobré se právě touto zákonnou a stále oblíbenější cestou vydat. Navíc je vhodná jak pro zaměstnance, tak o osoby samostatně výdělečně činné.