Kdo si může požádat o oddlužení? Víme to

Že je oddlužení tou nejlepší možnou metodou, jak se můžeme zbavit dluhů, o tom není pochyb. Málokdo ale ví, kdo si může požádat. Jelikož my to víme, podívejte se s námi na přehled možností. Začneme určitě tou nejběžnější variantou, která souvisí s tím, že si žádá fyzická osoba, která je standardně zaměstnaná. Je jedno, zda chce oddlužit sebe, nebo hledá oddlužení nemovitosti. Dnes z hlediska statistiky patří tato možnost mezi nejvyužívanější. Pokud jste to právě vy, kdo do tohoto segmentu spadá, není samozřejmě žádným problémem to, abyste si požádali také.

Žádat o oddlužení mohou i manželské páry

Podmínky spojené s oddlužením se postupně mění. A to samozřejmě k lepšímu. Nezapomínejme proto na to, že s tím souvisí i možnost oddlužení manželů. Ano, i páry si tak mohou o oddlužení jednoduše požádat. Je s tím navíc spojena řada zajímavých výhod. Mezi ty hlavní patří třeba to, že je čeká mnohem menší administrativa. Stejně tak dojde k tomu, že je při posuzování žádosti přihlíženo k oběma jejich platům, což výrazně zvýší šance na schválení. A jak může následný proces vypadat, to prozradí třeba oblíbená oddlužení kalkulačka.

O oddlužení fyzické osoby si žádají také živnostníci

Třetí skupinou lidí, která může řešit své dluhy právě tímto způsobem, jsou samozřejmě živnostníci. A proč právě i oni? Jelikož i ti mohou patřit do skupiny lidí, kteří mají dluhy. Navíc oddlužení OSVČ dnes nemusí být nutně spojeno jenom s tím, že jsou řešeny dluhy osobního charakteru. Za určitých podmínek lze vyřešit také dluhy podnikatelské. I proto je oddlužení fyzické osoby mezi živnostníky poměrně vyhledávaná možnost. Samozřejmě i zde je nutné splnit předem předepsané podmínky, které jasně souvisí s tím, co je a co není nutné udělat před tím, než si podáme žádost. Jedině tak můžeme mít jistotu, že po této stránce bude vše skutečně v pořádku.