Jak na oddlužení

Nenechávejte své dluhy dojít až do chvíle, kdy již není úniku z dluhové pasti. Pokud máte alespoň dva věřitele a závazky po splatnosti, můžete využít takzvané oddlužení. Tedy metodu, v rámci které stačí uhradit třeba i jenom 30 % svých dluhů a přitom vyjdete s čistým štítem. Podívejte se, jaký je ideální postup související s tímto řešením.

Základem je žádost o oddlužení

Bez ní bohužel nemůže dojít ke schválení. Obsahovat by měla základní informace o vás, stejně jako o vaší partnerce nebo partnerovi, pokud je žádáno o oddlužení manželů. Nesmí chybět také soupis vašich dluhů, vaše příjmy, stejně jako majetek. To vše by mělo být doplněno i o návrh splátkového kalendáře, který bude ve vašich možnostech. Jelikož víme, že sepsat žádost o oddlužení nemusí být nic jednoduchého, nabízíme vám své služby. Naše oddlužení kalkulačka je prvním krokem, jak zjistit možnosti, ale i výhody, které vám umíme nabídnout.

Nezapomeňte žádost o oddlužení fyzické osoby podat na příslušný soud

Druhým krokem je nutnost podat danou žádost, a to na příslušný soud, pod který spadá i vaše trvalé bydliště. I zde vám můžeme být nápomocni a tak žádost o oddlužení fyzické osoby podáme za vás. Nemusíte tak řešit jakékoliv administrativní problémy. Pokud je požádáno doplnění, ihned sjednáme nápravu, aby došlo k co nejrychlejšímu schválení. A to i proto, že jedním z vašich cílů může být oddlužení nemovitosti, se kterým souvisí i možná ochrana před exekutorem.

Pravidelné splácení dluhů je základ

Třetím krokem v procesu oddlužení je povinnost splácet své dluhy. A to formou pravidelných splátek, které by měly vycházet z vaší mzdy. A je jedno, zda je zaměstnanecká, nebo podnikatelská, v případě oddlužení OSVČ. Druhou možností je odprodej svého majetku, díky čemuž získáte další finance na umoření svých dluhů. Celý proces může trvat až 5 let, na jehož konci vycházíte s čistým štítem. A pokud některé dluhy přetrvaly, jsou smazány. A to až do výše sedmdesáti procent.