Insolvence mohou využívat i manželské páry

Pokud se ptáte, co je insolvence, je možné odpovědět tím, že insolvence je cesta z našich dluhů. Tedy takzvané oddlužení. Pro koho je vhodné? Výhradně jenom pro fyzické osoby, a to v podstatě jakékoliv. Když tedy o insolvenci mluvíme, je třeba nejprve říci, že žádost může podat i osoba samostatná – tedy sama za sebe. Dobrou volbou je v tomto případě kalkulačka insolvence, která nám pomůže spočítat to, jak pro nás bude tento proces výhodný a kolik budeme následně splácet. Poté už nic nebrání tomu nejdůležitějšímu, což je podání žádosti.

O možnost insolvence si požádejte i v páru

Podmínky, které jsou s danou možností spojeny, se neustále zmírňují. A z toho samozřejmě můžeme těžit právě my, jako žadatelé. Insolvence totiž dnes umožní požádat si i manželským párům. Ty tak budou své dluhy řešit společně. Jednat se nemusí nutně jenom o dluhy, které má každý z nich. Registr dlužníků insolvence totiž může zaspat také ty dluhy, které mají ve společném jmění manželů. I ty je možné tímto způsobem eliminovat. Od doby, co to bylo umožněno, je mnoho párů, co danou výzvu vyslyšelo.

Tato forma insolvence fyzických osob má řadu výhod

A proč si vlastně požádat v páru? Je to hlavně proto, že tato forma je spojena s celou řadou opravdu zajímavých výhod. V rámci sledování insolvence můžeme říci, že je to hlavně nižší administrativa, která je spojena hlavně s podáním žádosti. Také má tento způsob insolvence fyzických osob velkou výhodu i v tom, že máte možnost sečíst svůj příjem, díky čemuž máte i větší možnost svůj dluh bez potíží splatit. A jelikož právě k tomuto daný soud většinou přihlíží nejvíce, je výhodou také velmi vysoká jistota, která je spojena se samotným schválením. Může se tak stát, že jako soukromá osoba schváleni nebudete, ale pokud si požádáte právě v páru, již to nebude problém a soud vám hravě vyhoví.